אוננות הפרקטיקה השנויה במחלוקת אך הטבעית

אוננות, הידועה בכינויה עינוג עצמי או גירוי עצמי, מתייחסת לפעולה של גירוי מיני באיברי המין של האדם לצורך עוררות מינית והנאה. למרות היותו נוהג אנושי טבעי ונפוץ, נושא האוננות נותר טאבו בתרבויות רבות, הקשורות לעתים קרובות לרגשות בושה ואשמה. עם זאת, זוהי פעילות נורמלית ובריאה לחלוטין שיכולה לספק יתרונות פיזיים ונפשיים רבים. במאמר זה נתעמק בהיסטוריה, בפסיכולוגיה וביתרונות הבריאותיים של אוננות כדי להפיג מיתוסים ותפיסות מוטעות סביב נושא זה.
www.euro-fight-girls.com

היסטוריה של אוננות

פעולת הגירוי העצמי תועדה לאורך ההיסטוריה האנושית ותוארה בצורות שונות של אמנות וספרות. בתרבויות עתיקות, כמו מצרים ויוון, אוננות נתפסה כמעשה קדוש ורוחני, המתואר לעתים קרובות באמצעות אמנות ארוטית. עם זאת, עם עליית הנצרות, השתנתה ההשקפה כלפי אוננות, והיא הפכה לסטיגמה כמעשה חטא ומביש.

במהלך התקופה הוויקטוריאנית במאה ה -19, אוננות נחשבה מזיקה והאמינו שהיא גורמת למחלות פיזיות ונפשיות. זה הוביל לעלייתן של תנועות נגד אוננות, הידועות בשם "אונניזם", מתוך אמונה שזה יוביל להרס החברה. אמונות שגויות אלה תרמו לקונוטציה השלילית המיוחסת לאוננות שעדיין קיימת בתרבויות רבות כיום.

פסיכולוגיה של אוננות

אוננות היא חלק טבעי מהמיניות האנושית ולעתים קרובות היא החוויה המינית הראשונה שיש לאדם. זוהי דרך לחקור ולהבין את הגוף ואת תגובותיו, אשר יכול לעזור לאנשים יש הבנה טובה יותר של הרצונות המיניים שלהם ואת ההעדפות. זה יכול לשמש גם פורקן בטוח ובריא למתח מיני ותשוקות.

יתר על כן, אוננות יכולה להיות בעלת השפעות חיוביות על בריאות הנפש. שחרור אנדורפינים במהלך האורגזמה יכול לספק תחושה של הנאה ורגיעה, הפחתת מתח וחרדה. זה יכול גם לעזור לאנשים ללמוד על גופם, להגביר את המודעות העצמית ואת הביטחון.

היתרונות הבריאותיים של אוננות

מלבד היתרונות הפסיכולוגיים, לאוננות יש גם יתרונות בריאותיים פיזיים רבים. עבור אנשים עם רחם, אורגזמה יכולה לעזור להקל על כאבי מחזור וכאבי גב. זה יכול גם להגביר את זרימת הדם לאיברי המין, סיוע במניעת תפקוד לקוי של זיקפה אצל אנשים עם פין.

יתר על כן, מחקרים הראו כי אוננות יכולה לשפר את המערכת החיסונית שלנו על ידי הגדלת הייצור של תאי דם לבנים, אשר מסייעים להילחם נגד זיהומים ומחלות אחרות. זה גם יכול לעזור לשפר את איכות השינה עקב שחרור של אוקסיטוצין, הורמון המקדם הרפיה ושינה.

מיתוסים ותפיסות מוטעות

למרות היתרונות הרבים, ישנם עדיין מיתוסים רבים ותפיסות מוטעות סביב אוננות שמובילות לבושה ואשמה. אחד המיתוסים הנפוצים ביותר הוא שאוננות עלולה להוביל לבעיות בריאות פיזיות ונפשיות. עם זאת, האגודה האמריקנית לפסיכולוגיה הצהירה כי אין ראיות התומכות בטענה זו. למעשה, כאמור, לאוננות יכולות להיות השפעות חיוביות על בריאות הנפש.

מיתוס נוסף הוא שאוננות מתמכרת רק על ידי רווקים או כאלה ללא פרטנר מיני. במציאות, אנשים בכל סוגי מערכות היחסים, כולל אלה שנמצאים במערכות יחסים מיניות מחויבות ובריאות, עוסקים באוננות. זה יכול לשפר את החוויות המיניות של האדם, להגביר את האינטימיות עם בן זוג, ולעזור לתקשר את הרצונות של אחד.

יתר על כן, קיימת תפיסה מוטעית כי עיסוק באוננות פירושו שאדם מכור אליה. אוננות היא פעילות טבעית ובריאה, והרצון לעסוק בה אינו שווה להתמכרות. כמו כל פעילות מהנה אחרת, היא נתונה לשיקול דעתו של הפרט, ואין צורך להרגיש אשמה על כך שהוא מתמכר אליה.

מסקנה

לסיכום, אוננות היא ביטוי טבעי ובריא של המיניות האנושית. לאורך ההיסטוריה הוא היה מוקף בסטיגמות ובתפיסות שגויות, שהובילו לרגשות אשמה ובושה. עם זאת, מחקרים הראו את היתרונות הבריאותיים הפיזיים והנפשיים הרבים של אוננות, והגיע הזמן לבטל את הסטיגמה של תרגול טבעי זה ולהכיר בהשפעותיו החיוביות. חשוב לחנך אנשים על אוננות כדי לקדם גישה בריאה וחיובית כלפיה. כל עוד זה נעשה בצורה בטוחה ובהסכמה, אוננות היא היבט נורמלי ומהנה של המיניות האנושית.

בלוג סקס - מאמרים נוספים

בגידה במערכות יחסים חקירת המציאות הכואבת והמורכבת

בגידה במערכות יחסים: חקירת המציאות הכואבת והמורכבת

מערכות יחסים הן אבן היסוד של הקיום האנושי. הם הבסיס שעליו אנו בונים את חיינו ומוצאים נחמה, תמיכה ואהבה. עם זאת, יפים ומספקים ככל שיהיו, מערכות יחסים יכולות להיות גם מקור לכאב לב וכאב. ואחת…
בגידה במערכות יחסים: חקירת המציאות הכואבת והמורכבת
העולם של נערות ליווי נקודת מבט מבפנים

העולם של נערות ליווי: נקודת מבט מבפנים

כשזה מגיע למונח "נערות ליווי", רבות מהן עשויות להיות בעלות דעות קדומות והטיות. מונח זה קשור לעתים קרובות לתעשיית המין ולעתים קרובות מזלזלים בו. עם זאת, כמי שעובדת כנערת ליווי מזה מספר שנים, אני מאמינה…
העולם של נערות ליווי: נקודת מבט מבפנים
עולמן המסקרן של נערות הליווי הבנת תפקידן בחברה

עולמן המסקרן של נערות הליווי: הבנת תפקידן בחברה

נערות ליווי, הידועות גם בשם בנות לוויה או נערות ליווי, כבר מזמן נושא של קסם ומחלוקת בחברה. נשים אלה עובדות בתעשיית המין, ומספקות שירותי מין בתשלום ללקוחות. למרות הסטיגמה השלילית המוצמדת למקצוע שלהן, נערות ליווי…
עולמן המסקרן של נערות הליווי: הבנת תפקידן בחברה
אוננות חקירת המיתוסים והעובדות מאחורי גירוי עצמי

אוננות: חקירת המיתוסים והעובדות מאחורי גירוי עצמי

אוננות היא נושא שהיה אפוף מיתוסים, תפיסות מוטעות ואפילו בושה במשך מאות שנים. למרות היותה צורה טבעית ובריאה של ביטוי מיני, לעתים קרובות היא סובלת מסטיגמות ולא מובנת. עם זאת, עם עליית המודעות המינית והחינוך,…
אוננות: חקירת המיתוסים והעובדות מאחורי גירוי עצמי

בלוג סקס