אוננות חקירת המיתוסים והעובדות מאחורי גירוי עצמי

אוננות היא נושא שהיה אפוף מיתוסים, תפיסות מוטעות ואפילו בושה במשך מאות שנים. למרות היותה צורה טבעית ובריאה של ביטוי מיני, לעתים קרובות היא סובלת מסטיגמות ולא מובנת. עם זאת, עם עליית המודעות המינית והחינוך, חלה עלייה בדיונים על אוננות. בפוסט ארוך זה, נצלול עמוק לתוך ההיסטוריה של אוננות, היתרונות הבריאותיים שלה ואת הסיכונים, כמו גם להפריך כמה מיתוסים נפוצים סביב נושא זה.

מהי אוננות?

אוננות היא פעולה של גירוי עצמי של איברי המין של עצמך להנאה מינית. זה יכול להיעשות על ידי נגיעה, שפשוף, או ליטוף איברי המין, וזה מוביל לעתים קרובות להשגת אורגזמה. בעוד שזה קשור בדרך כלל עם גברים, נשים גם לעסוק אוננות. זוהי צורה נורמלית ובריאה לחלוטין של ביטוי מיני כי כבר מתורגל על ידי בני אדם במשך מאות שנים.

ההיסטוריה של אוננות

לנושא האוננות היסטוריה ארוכה ושנויה במחלוקת. בימי קדם הוא נתפס כדרך לשחרור מתח מיני ואף תואר בציורים ובפסלים. עם זאת, עם עליית הדת והאמונה כי סקס צריך להיות רק להולדה, אוננות החלה להיתפס כחטא ולא טבעי.

במהלך המאה ה -18, האמינו כי אוננות גורמת למחלות פיזיות ונפשיות, ואף למוות. אמונות אלה הונצחו על ידי אנשי מקצוע רפואיים, וזה הוביל לפיתוח שיטות קיצוניות כדי למנוע ולהפסיק אוננות, כגון מילת נשים ומכשירי צניעות.

רק במאה ה -20 אוננות החלה להתקבל כחלק נורמלי של המיניות האנושית. בשנות החמישים, מחקר של אלפרד קינסי וצוותו אתגר את האמונות השליליות סביב אוננות והכיר ביתרונות הבריאותיים שלה. עם זאת, זה עדיין היה נושא טאבו ולא נדון בגלוי עד המהפכה המינית של 1960 ועליית הפורנוגרפיה.

מיתוסים ועובדות על אוננות

1. אוננות גורמת לעיוורון ונשירת שיער

זהו אולי אחד המיתוסים הנפוצים והמגוחכים ביותר על אוננות. אין ראיות מדעיות התומכות בטענה זו. אוננות אינה גורמת לעיוורון או לנשירת שיער. למעשה, נמצא שיש לו יתרונות בריאותיים רבים, אותם נחקור בהמשך פוסט זה.

2. אוננות היא סימן למחלת נפש

כאמור, הייתה תקופה שבה אוננות נחשבה לסימן למחלת נפש. עם זאת, מושג זה הופרך על ידי מחקרים רבים ואנשי מקצוע רפואיים. אוננות היא התנהגות מינית נורמלית, והיא אינה אינדיקציה להפרעה נפשית כלשהי.

3. אוננות מובילה רק לסיפוק פיזי

מיתוס נוסף סביב אוננות הוא שזה מעשה פיזי בלבד ואין לו שום יתרונות רגשיים או נפשיים. אוננות יכולה לספק תחושה של הנאה ורגיעה, אשר יכולה גם להשפיע לטובה על רווחתו הנפשית והרגשית של האדם.

היתרונות של אוננות

1. זה יכול לשפר את הבריאות המינית

אוננות מאפשרת לאנשים לחקור את גופם וללמוד מה מסב להם הנאה. ידע עצמי זה יכול להיות מועיל במערכת יחסים מינית עם בן זוג. זה יכול גם לעזור לאנשים הנאבקים עם השגת אורגזמה במהלך פעילויות מיניות שותפות.

2. זה משחרר מתח ומתח

אוננות נמצאה כבעלת השפעה חיובית על רמות הלחץ הכללי. כאשר אדם עוסק באוננות, הגוף משחרר אנדורפינים, הידועים גם בשם הורמוני "הרגשה טובה", אשר יכולים לעזור להפחית את הלחץ ולקדם הרפיה.

3. זה יכול לשפר את איכות השינה

שחרור אנדורפינים במהלך אוננות לא רק עוזר עם הפגת מתח, אבל זה יכול גם לקדם שינה טובה יותר. בנוסף, אורגזמות גורמות לפרץ של אוקסיטוצין, הידוע בשם "הורמון האהבה" ויכול להוביל לתחושות של רגיעה וישנוניות.

4. זה יכול לעזור עם כאבי מחזור והתכווצויות

עבור נשים, אוננות יכולה להיות בעלת השפעות משככות כאבים במהלך הווסת. שחרור אנדורפינים יכול לעזור להפחית את עוצמת כאבי המחזור, ומספק פתרון טבעי וללא תרופות לשיכוך כאבים.

סיכוני אוננות

1. פינוק יתר עלול להוביל לבעיות בתפקוד המיני

בעוד אוננות היא צורה בריאה של ביטוי מיני, אוננות מוגזמת יכולה להוביל לבעיות בתפקוד המיני, במיוחד עבור גברים. זה ידוע בשם "אוננות יתר" וזה יכול לגרום לבעיות זיקפה, שפיכה מאוחרת, ובעיות בריאות מיניות אחרות.

2. זה יכול לגרום לפציעות פיזיות

טכניקות אוננות לא נכונות או שימוש בחפצים שאינם מיועדים להנאה מינית עלולים לגרום לפגיעות פיזיות באזור איברי המין. חשוב לנקוט זהירות ולתרגל טכניקות אוננות בטוחות כדי למנוע פציעות פוטנציאליות.

3. זה יכול להיות ממכר

אוננות יכולה להיות ממכרת אם היא מתחילה להפריע לפעילות היומיומית או תופסת כמות משמעותית של זמן. אם אוננות מתחילה להשפיע על מערכות יחסים, עבודה או ביצועים אקדמיים,

בלוג סקס - מאמרים נוספים

בגידה במערכות יחסים חקירת המציאות הכואבת והמורכבת

בגידה במערכות יחסים: חקירת המציאות הכואבת והמורכבת

מערכות יחסים הן אבן היסוד של הקיום האנושי. הם הבסיס שעליו אנו בונים את חיינו ומוצאים נחמה, תמיכה ואהבה. עם זאת, יפים ומספקים ככל שיהיו, מערכות יחסים יכולות להיות גם מקור לכאב לב וכאב. ואחת…
בגידה במערכות יחסים: חקירת המציאות הכואבת והמורכבת
העולם של נערות ליווי נקודת מבט מבפנים

העולם של נערות ליווי: נקודת מבט מבפנים

כשזה מגיע למונח "נערות ליווי", רבות מהן עשויות להיות בעלות דעות קדומות והטיות. מונח זה קשור לעתים קרובות לתעשיית המין ולעתים קרובות מזלזלים בו. עם זאת, כמי שעובדת כנערת ליווי מזה מספר שנים, אני מאמינה…
העולם של נערות ליווי: נקודת מבט מבפנים
עולמן המסקרן של נערות הליווי הבנת תפקידן בחברה

עולמן המסקרן של נערות הליווי: הבנת תפקידן בחברה

נערות ליווי, הידועות גם בשם בנות לוויה או נערות ליווי, כבר מזמן נושא של קסם ומחלוקת בחברה. נשים אלה עובדות בתעשיית המין, ומספקות שירותי מין בתשלום ללקוחות. למרות הסטיגמה השלילית המוצמדת למקצוע שלהן, נערות ליווי…
עולמן המסקרן של נערות הליווי: הבנת תפקידן בחברה
העולם החושני של בלוגי סקס מדוע הם פופולריים יותר מאי פעם

העולם החושני של בלוגי סקס: מדוע הם פופולריים יותר מאי פעם

https://escorts24h.net/ כשמדובר בתשוקות ובפנטזיות אנושיות, שום דבר לא ממש לוכד את המהות הגולמית והלא מסוננת של המיניות כמו בלוג סקס. פלטפורמות מקוונות אלה הפכו פופולריות יותר ויותר עם השנים, ומציעות מגוון רחב של דיונים, סיפורים…
העולם החושני של בלוגי סקס: מדוע הם פופולריים יותר מאי פעם

בלוג סקס