אוננות מדריך מקיף לאהבה עצמית ובריאות מינית

אוננות, הידועה גם בשם הנאה עצמית או אהבה עצמית, היא פעולה של גירוי מיני של איברי המין שלך, בדרך כלל עד כדי אורגזמה. זה היה נושא טאבו במשך מאות שנים, אבל בזכות החינוך והמחקר המודרניים, אנו יודעים כיום כי אוננות היא חלק נורמלי ובריא של המיניות האנושית.

היסטוריה של אוננות

לאורך ההיסטוריה, אוננות הייתה נושא שנוי במחלוקת ולא מובן. בימי קדם, זה נתפס לעתים קרובות כמעשה חטא ומביש. למשל, הפילוסוף היווני הקדום אפלטון הכריז שהאוננות מחלישה את הגוף והרוח, ולכן יש להימנע ממנה.

במאות ה -17 וה -18, רופאים האמינו כי לאוננות יש השפעות פיזיות ופסיכולוגיות שליליות. הם טענו שזה יכול להוביל למחלות פיזיות כמו עיוורון, אובדן זיכרון ואפילו מחלות נפש. אמונות אלה הופרכו מאוחר יותר, אך הסטיגמה והבושה סביב אוננות המשיכו.

במאה ה -19, אוננות נתפסה כסטייה מינית ולעתים קרובות נקשרה להתנהגויות מיניות כגון הפקרות והומוסקסואליות. גם זיגמונד פרויד, אבי הפסיכואנליזה, תייג את האוננות כהתנהגות מינית חריגה וכסימן לנוירוזה.

עם זאת, עם הופעת הסקסולוגיה בסוף המאה ה -19, חל שינוי בעמדות החברתיות כלפי אוננות. הסקסולוג הנודע, האבלוק אליס, טען כי אוננות היא ביטוי טבעי ונורמלי של מיניות, וכי האמונות השליליות הסובבות אותה הן תוצאה של השפעה חברתית ודתית.

כיום, אוננות מקובלת כחלק טבעי ובריא מההתנהגות המינית האנושית. זה מוכר גם כדרך בטוחה לחקור את המיניות של אחד ולהשיג הנאה מינית.

היתרונות של אוננות

אוננות לא רק מרגישה טוב, אלא יש לה גם יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים רבים. הנה כמה מהיתרונות המשמעותיים ביותר של אוננות:

1. הפגת מתחים: במהלך עוררות מינית ואורגזמה, הגוף משחרר אנדורפינים, דופמין ואוקסיטוצין, שהם הורמונים המקדמים תחושות של רגיעה ורווחה. הורמונים אלה מסייעים להפחית מתח וחרדה, מה שהופך אוננות דרך יעילה להירגע להירגע.

2. סיפוק מיני: אוננות מאפשרת לאנשים לחקור את גופם ולגלות מה מרגיש טוב. עבור רבים, זה יכול להוביל להבנה עמוקה יותר של ההעדפות והרצונות המיניים שלהם.

3. שיפור היחסים המיניים: אוננות יכולה גם לשפר את היחסים המיניים עם בני זוג. על ידי הבנת תגובת ההנאה שלהם, אנשים יכולים לתקשר בצורה יעילה יותר עם בני זוגם, מה שמוביל לחוויה מינית מספקת יותר עבור שני הצדדים.

4. הנאה מינית מוגברת: אוננות יכולה גם להגביר את ההנאה המינית. על ידי תרגול אוננות, אנשים יכולים ללמוד כיצד לשלוט באורגזמות שלהם ולהאריך את ההנאה המינית, מה שהופך את החוויה למספקת יותר.

5. שינה טובה יותר: ההורמונים המשתחררים במהלך אוננות יכולים גם לעזור לקדם שינה טובה יותר, מה שהופך אותו תרופה מצוינת עבור נדודי שינה.

6. חיזוק המערכת החיסונית: מחקרים הראו כי אוננות קבועה יכולה לשפר את תפקוד המערכת החיסונית. הסיבה לכך היא כי אורגזמות לעורר את שחרורו של הורמון קורטיזול, אשר יכול להגביר את החסינות.

מיתוסים ותפיסות מוטעות לגבי אוננות

למרות היתרונות הרבים של אוננות, עדיין יש הרבה מיתוסים ותפיסות מוטעות סביב זה. הנה כמה תפיסות מוטעות נפוצות והאמת שמאחוריהן:

1. אוננות היא רק לאנשים רווקים: זוהי טעות נפוצה, אבל האמת היא שאנשים במערכות יחסים יכולים גם ליהנות מאוננות. זו יכולה להיות דרך מצוינת לשפר את האינטימיות בין בני זוג ולשפר את שביעות הרצון המינית.

2. אוננות מובילה לירידה בחשק המיני: ההפך הוא הנכון. אוננות יכולה לעזור להגביר את החשק המיני ולשפר את החשק המיני. זה גם מוביל לביצועים מיניים טובים יותר וסיפוק.

3. אוננות היא רק לגברים: זהו מיתוס נפוץ נוסף. עם זאת, אוננות היא נוהג נורמלי ובריא עבור אנשים מכל המינים. נשים יכולות להפיק ממנו תועלת גם במונחים של גילוי עצמי והנאה מינית.

4. אוננות גורמת לבעיות בריאות פיזיות ונפשיות: זוהי תפיסה מוטעית שהונצחה במשך מאות שנים. אין ראיות לכך שלאוננות יש השפעות בריאותיות פיזיות או נפשיות שליליות. למעשה, הוכח שיש לו מספר יתרונות בריאותיים.

איך לאונן

אוננות היא חוויה אישית ואישית, ואין דרך אחת "נכונה" לעשות זאת. הנה כמה צעדים שיעזרו להדריך אותך כיצד לאונן:

1. מצאו מרחב פרטי ונוח: חשוב למצוא חלל שקט ונוח בו תוכלו להירגע ולהתמקד בהנאה שלכם.

2. צרו אווירה: כדי להעצים את החוויה, תוכלו ליצור אווירה חושנית על ידי הדלקת נרות, השמעת מוזיקה רכה או שימוש בשמנים ריחניים.

3. חקור את הגוף שלך: קח קצת זמן לחקור את הגוף שלך ולגלות מה מרגיש לך טוב. השתמש בידיים שלך כדי לגעת בחלקים שונים של הגוף שלך, כגון השדיים, איברי המין והירכיים הפנימיות. אתה

בלוג סקס - מאמרים נוספים

בגידה במערכות יחסים חקירת המציאות הכואבת והמורכבת

בגידה במערכות יחסים: חקירת המציאות הכואבת והמורכבת

מערכות יחסים הן אבן היסוד של הקיום האנושי. הם הבסיס שעליו אנו בונים את חיינו ומוצאים נחמה, תמיכה ואהבה. עם זאת, יפים ומספקים ככל שיהיו, מערכות יחסים יכולות להיות גם מקור לכאב לב וכאב. ואחת…
בגידה במערכות יחסים: חקירת המציאות הכואבת והמורכבת
העולם של נערות ליווי נקודת מבט מבפנים

העולם של נערות ליווי: נקודת מבט מבפנים

כשזה מגיע למונח "נערות ליווי", רבות מהן עשויות להיות בעלות דעות קדומות והטיות. מונח זה קשור לעתים קרובות לתעשיית המין ולעתים קרובות מזלזלים בו. עם זאת, כמי שעובדת כנערת ליווי מזה מספר שנים, אני מאמינה…
העולם של נערות ליווי: נקודת מבט מבפנים
עולמן המסקרן של נערות הליווי הבנת תפקידן בחברה

עולמן המסקרן של נערות הליווי: הבנת תפקידן בחברה

נערות ליווי, הידועות גם בשם בנות לוויה או נערות ליווי, כבר מזמן נושא של קסם ומחלוקת בחברה. נשים אלה עובדות בתעשיית המין, ומספקות שירותי מין בתשלום ללקוחות. למרות הסטיגמה השלילית המוצמדת למקצוע שלהן, נערות ליווי…
עולמן המסקרן של נערות הליווי: הבנת תפקידן בחברה
אוננות חקירת המיתוסים והעובדות מאחורי גירוי עצמי

אוננות: חקירת המיתוסים והעובדות מאחורי גירוי עצמי

אוננות היא נושא שהיה אפוף מיתוסים, תפיסות מוטעות ואפילו בושה במשך מאות שנים. למרות היותה צורה טבעית ובריאה של ביטוי מיני, לעתים קרובות היא סובלת מסטיגמות ולא מובנת. עם זאת, עם עליית המודעות המינית והחינוך,…
אוננות: חקירת המיתוסים והעובדות מאחורי גירוי עצמי

בלוג סקס